در دهه فجر امسال 22 روستای صعب‌العبور و کوهستانی و 22 طرح گازرسانی صنعتی در گیلان از گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

به گزارش دریادیم، عيسي جمال‌نيكويي، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر و بیان این مطلب، اظهار داشت: برای گازرسانی به این پروژه‌ها، بیش از 164 میلیارد تومان هزینه شده است.


وی ادامه داد: از مجموع پروژه‌های گازرسانی دهه فجر امسال، 22 طرح متعلق به گازرسانی به روستاهای صعب العبور و کوهستانی استان در شهرستان های آستارا، تالش، رودبار، املش و رودسر است.
جمال‌نيكويي در ادامه، افزود: با گازدار شدن این روستاها، تعداد روستاهای گازدار در گیلان به 2 هزار و 156 روستا و درصد بهره‌مندی گاز روستایی استان به 97.44 درصد رسیده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با ابراز خرسندی از رسیدن گرمای گاز به ساکنین این مناطق کوهستانی، گفت: این روستاها مجموعاً دارای یک هزار و 600 خانوار بوده و برای گازرسانی به آن‌ها، بالغ بر 116 کیلومتر شبکه گاز کار شده است.
وي با بیان این‌که پيش از انقلاب اسلامی هیچگونه عملیات گازرسانی در گیلان انجام نشده بود، اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامي، بیش از یک میلیون و 256 هزار مشترک در استان از نعمت گازطبیعی بهره‌مند هستند، بالغ بر 646 هزار انشعاب گاز در استان نصب و بیش از 22 هزار کیلومتر عملیات شبکه‌گذاری در گیلان به انجام رسیده است.
جمال‌نیکویی همچنین از گازرساني به 22 واحد صنعتی در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: با گازرسانی به این صنایع، 8 هزار و 740 مترمکعب در ساعت، گاز طبیعی جایگزین شده است.
وی افزود: شهرستان رشت با 5 واحد صنعتی، بیشترین سهم را از گازرسانی‌های دهه فجر امسال دارا بوده و با افتتاح این طرح‌ها، مجموع مشترکین صنعتی گاز در استان به 6 هزار و 665 مشترک افزایش یافته است.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان، از همه کارکنان شرکت گاز، پیمانکاران و سازمان‌های همکار در زمینه گازرسانی به مناطق صعب‌العبور و کوهستانی گیلان تشکر و قدردانی کرد و گفت: با گازدار شدن این مناطق، شرایط تشکیل و رونق کسب و کارهای محلی و کوچک، تولید و اشتغال در روستاها و مهاجرت معکوس از شهر به روستا بیش از گذشته فراهم خواهد شد.