بررسی کارنامه سه ماهه منتخب مردم تنکابن ،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی

به گزارش پایگاه خبری دریادیم ، چیزی حدود ۵ ماه از زمان انتخاب سید شمس الدین حسینی به عنوان نماینده مردم تنکابن ،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی می گذرد.

انتخاباتی که مردم این حوزه انتخابیه با رای حدود ۴۵ هزار تایی وی را اصلح از دیگران تشخیص داده و اینبار برای اولین بار در عمر این شخصیت سیاسی کشورمان او را با رای خود به عنوان خدمتگزار انتخاب کردند و شاید به همین دلیل است که تا به امروز انتظاراتی که از وی می رفت بر آورده نشد.

مردم می دانستند شمس الدین حسینی که زمانی سکان اقتصادی کشور را در دست داشت و دو دوره وزیر کابینه بود در این شرایط اقتصادی کشور بهتر از دیگران می تواند و میداند مشکل کجاست و می تواند موثر تر برای مردم‌ منطقه باشد.

ازهمان ابتدا انتظار می رفت دکتر شمس الدین حسینی به عنوان چهره مطرح کشوری ،نامزد ریاست مجلس یازدهم شود ولی وی در حرکتی که شاید تا اینجا برای بسیاری از اهالی سیاست جای ابهام دارد به نفع حاجی بابایی کنار رفت و تا به امروز نیز در این خصوص توضیحی نداد.

در مرحله بعدی نامزد نائب رییسی نیز نشد تا شاید گام ناکامی که برای ریاست گرفته بود تا حدودی جبران شود.

در مرحله سوم هم که همه انتظار بحق داشتند تا دکتر شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد دان در راس کمسیون امور اقتصادی یا برنامه بودجه مجلس شورای اسلامی قرار گیرد که باز هم با کمال ناباوری ، وی که برای ریاست مجلس به نفع حاجی بابایی کنار رفته بود در کمسیون برنامه بودجه به عنوان رییس رای نیاورد و حاجی بابایی الهیات خوانده به ریاست کمسیون برنامه بودجه مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

این نخستین ضربه به اعتماد عمومی مردم حوزه انتخابیه بود زیرا هم سطح انتظارات از وی زیاد بود و هم کسی که سیاست ورز است به درستی از بده بستان های سیاسی آگاه است و وقتی کسی کرسی ریاست مجلس را به نفع دوستش واگذار می کند باید کرسی مرتبط با تخصص خود را از آن شخص مطالبه کند.

در همین ابتدای کار این ها تنها گلایه های مردم از شمس الدین حسینی نبود.

حسینی که تا به این لحظه مسئولیت های انتصابی داشت در پاسخ به ارباب رجوع نیز کوتاهی می کند .به ندرت پاسخ تماس های مردم را می دهد و این را به مشغله زیاد خود ربط می دهد.

این در حالی است که همه نمایندگان سابق این منطقه به سهولت خود را در اختیار مردم قرار می دادند و پاسخگوی درخواست های آنان بودند.

نکته بعدی که در محافل مختلف به گوش می رسد عدم راه اندازی دفتر ارتباطات مردمی اش در رامسر است.

حدود ۳ ماه از حضورش در مجلس می گذرد و روسای ادارات رامسر نمی دانند نامه های اداری خود را به کجا بفرستند و یا مردم نمی دانند وکیل خود را در کجا ببینند تا مشکلات را با وی مطرح نمایند.

ارتباط با رسانه ها و ضعف روابط عمومی این وکیل مردم نیز از دیگر مشکلات غیر قابل چشم پوشی است.

ضعفی که بسیاری از افرادی که به نماینده سابق نزدیک بودند اذعان دارند همین علت باعث شکست آقای دکتر شریعت نژاد شده است وگرنه تا اینجا کار با مقایسه عملکرد ها به نظر می رسد دکتر حسینی نسبت به نماینده سابق ضعیف عمل کرده است.

و اما سخن آخر به نظر می رسد حرف شنوی دکتر حسینی از برخی از اطرافیانش که شاید به مدل شخصیتی اش باز میگردد و رها نمودن انتقادهای خصوصی بسیاری از دلسوزان مانع جدی در پیش روی وی است.

وی باید از این مانع با گام‌محکم عبور کند.ارتباط با مردم را وسیع تر نماید.تیم روابط عمومی خود برای ارتباط دو سویه با مردم تشکیل دهد.

او باید درک کند و متوجه باشد که اکنون به واسطه رای مردم مسئولیت دارد و رئیس او کل مردم تنکابن ،رامسر و عباس آباد هستند نه یک شخص.

وی اگر میخواد موفق شود باید این گوشزدها و نصیحت ها را با دقت اجرایی کند وگرنه او همان مسیری را خواهد رفت که سلفش بعد از ۶ سال رفته.

  • نویسنده : محمدرضا بهرامی
  • منبع خبر : دریادیم