بخشدار دالخانی بزرگترین چالش بخشداری و دهیاری ها تقلیل جایگاه بخشداری و بخشدار، دهیاری و دهیار بعنوان مرجع صدور پروانه است.

به گزارش دریادیم ، احمد علیزاده بخشدار بخش دالخانی در نشست خبری با خبرنگاران گفت : از ابتدای آغاز به کار در بخشداری دالخانی درگیر بحران های متعددو متوالی ازجمله وزش تندباد و طوفان، لغزش و رانش زمین، مگس میوه مدیترانه ای سیل و کرونا بودیم.

احمد علیزاده درباره ساماندهی رودخانه چالکرود افزود: نصب سرشاخه گیر در روستای لاته با اعتبار قریب به ۴ میلیارد تومان در حال انجام است که در هفته دولت بهره برداری می شود.

وی گفت: پروژه دیوار سنگی با تفاهم نامه مشترک بنیاد مسکن و اداره امور منابع آب در روستای گالش محله در فاز اول به طول تقریبی ۵۳۰ متر اجرا خواهد شد که تا کنون ۲۳۰ متر آن اجرا شده و با تسریع در روند اجرای پروژه توسط اداره بنیاد مسکن می تواند غدغه روستاییان در هنگام بارش باران های سیل آسا کم شود.

وی تصریح کرد: مرکز مخابراتی والفجر روستای چالکرود با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان امکان واگذاری شماره ها فراهم شده است‌.

بخشدار دالخانی افزود: جابجایی تیرهای برق در روستای گالش محله با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان عملیاتی شد. موضوع تعریض محور میرزا کوچک خان در دستور کار دهیاری های این محور قرار دارد.

علیزاده گفت: در چالکرود کلایه بن بصل کوه نقشه برداری جهت تعیین آکس محور در حال انجام است.

بخشدار دالخانی تصریح کرد: جهت احداث پارک جنگلی دالخانی طرح توسط منابع طبیعی آماده و توسط سرمایه گذار در مزایده شرکت کرد و نتیجه اعلام و فاز به فاز عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: بزرگترین چالش بخشداری و دهیاری ها تقلیل جایگاه بخشدار، دهیار صرفا بعنوان مرجع صدور پروانه است.

علیزاده افزود: با شروع بکار بخشداری دالخانی تجهیز ساختمان اداری، نصب دوربین مدار بسته و راه اندازی اتوماسیون اداری انجام شد‌.

وی تصریح کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی با رهنمودهای فرماندار به پایان رسید که اولین انتخابات مستقل را تجربه کردیم.

علیزاده گفت: جهت ارائه خدمات رفاهی در محور دالخانی اعتبار ۸ چشمه سرویس بهداشتی گرفته شد و با واگذاری زمین توسط اداره منابع طبیعی احداث آن آغاز خواهد شد.

بخشدار دالخانی خاطر نشان کرد: بخشداری دهیاری ها فرمانداری جهت احداث پاسگاه آمادگی دارند و با اخذ مجوزات لازم از طریق فرماندهی محترم نیروی انتطامی روند واگذاری زمین و ساخت آن پیگیری خواهد شد.

وی تصریح کرد: مجموعه بوم گردی روستای وانکوه نقش بررگی در توسعه گردشگری دارد و واحدهای بوم گردی فرهنگ و آیین و سنت را به گردشگران نشان خواهد داد.

بخشدار دالخانی گفت: در روستای آسیاب سر افتتاح و تعریض پل عملیاتی و تقویت زیر ساخت های روستا با پیگیری اداره بنیاد مسکن و شورای اسلامی و دهیاری این روستا بخوبی انجام شد.

وی افزود: در روستای بصل کوه ساختمان دهیاری آماده افتتاح و بهره برداری است.

وی گفت: بخش دالخانی جدید التأسیس است که تازه متولد شده و نیازمند تعامل و همکاری تمامی دستگاه ها ادارات نهادها و مردم جهت توسعه است.

  • نویسنده : جلال کمالی