انتقاد رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامسر از عادی انگاری برخی افراد نسبت به کرونا در مکان های عمومی

به گزارش پایگاه خبری دریادیم ، دکتر حمیدرضا مبشری در جلسه تخصصی کارگروه سلامت شهرستان رامسر با بیان اینکه ۳۶ بیمار کرونایی در بیمارستان امام سجاد رامسر بستری هستند گفت: از اسفند ۹۸ تا ۵ آبان ۹۹ هزار و ۶۰۹ بیمار کرونایی در بیمارستان امام سجاد رامسر بستری شدند که هزار و ۴۲۵ بیمار ترخیص شدند.

وی افزود: از ۳۶ بیمار بستری شده در بیمارستان امام سجاد رامسر ۵ نفر در آی سی یو بستری هستند و ۱۴۰ بیمار کرونایی در منازل قرنطینه و ۳۱۱ بیمار ردیابی شده داریم.

وی تصریح کرد: کرونا در شهرستان رامسر سیر صعودی دارد و وضعیت خوبی نداریم.

دکتر مبشری گفت: وضعیت کرونا در غرب مازندران قرمز است و در رعایت پروتکل ها همه ارگانها باید کمک کنند چون شبکه بهداشت به تنهایی قادر به پیشگیری نیست.

وی با انتقاد از عدم رعایت پروتکل ها در خیلی از مکان ها تصریح کرد: پمپ بنزین ها در ساعت غیر اداری،تاکسی های شهر و گردشگران پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرده و عدم رعایت بهداشت در رستوران ها نیز سبب نگرانی شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامسر گفت: رستوران داران باید ۵۰ درصد پذیرایی داشته باشند و در مکان های عمومی ونانوایی ها استفاده از ماسک ضروری است.

وی افزود: دغدغه تالار داران اینست که جشن ها توسط مردم در باغات برگزار میشود که نیروی انتظامی باید با آن برخورد قانونی کند.

  • نویسنده : جلال کمالی
  • منبع خبر : مهر