در بودجه ۱۴۰۰ احکامی جهت پشتیبانی از آسیب دیدگان کرونا اختصاص خواهیم داد

به گزارش خبرنگار دریادیم دکتر شمس الدین حسینی در جلسه شورای اداری شهرستان رامسر که در اردوگاه شهید میرزا کوچک خان برگزار شد با بیان اینکه سال گذشته به جهت فوتی های کرونایی سال سختی بود گفت: آمار فوت شدگان کرونا مانند تعداد مسافران هواپیمای ایرباس بود که هر روز زمین میخورد و در برخی روزها نیز بیش از این بود که از از کادر سلامت و بهداشت و درمان به جهت تلاش های شبانه روزی تقدیر و تشکر میکنم.

وی با تاکید بر اینکه در سال ۱۴۰۰ محرومیت ها و محدودیت ها کنار برود تصریح کرد: کرونا سختی های اقتصادی و معیشتی را در پی داشت و اقتصاد گردشگری دچار آسیب جدی شد که در بودجه ۱۴۰۰ احکامی جهت پشتیبانی از آسیب دیدگان کرونا اختصاص خواهیم داد.

وی افزود: با تحقق شعار سال تولید، پشتیبانی و موانع زدایی باید تغییر جدی در قوه مجریه داشته باشیم و با انتخابات پیش روی دولت تغییر کرده و ارکان آن تغییر پیدا میکند که باید منجر به اعتلا شود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه حکمرانی باید محیط را برای کسب و کار آرامش و پیدایش اقتصادی فراهم کند افزود: تولید داخلی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و اقتصاد مردم و معیشت به درآمد گره میخورد و تحقق تولید سلب خلق درآمد خواهد شد.

دکتر حسینی گفت: سالها خادم مردم در دولت بودم و در جلسات شوراهای اداری حضور داشتم و بعنوان وزیر معین به شهرهای مختلف سفر میکردم که بر آوردم از این جلسات اینست که با هماهنگی، جدل و بحث بهترین تصمیم ممکن گرفته شود تا امورات کشور سامان پیدا کند.

وی افزود: شورای اداری جایی است که تک تک جلسات را پاس بداریم و برای اعتلای شهرستان تلاش کنیم.

وی با تاکید بر تولید داخلی در سال تولید پشتیبانی ها و مانع زدایی خاطر نشان کرد: ده سال تولید ملی رشد پیدا نکرده و جمعیت در حال افزایش بوده و سفره مردم تنگ تر و رفاه اجتماعی کاهش پیدا کرده است و اگر قرار است پشتیبانی از تولید صورت بگیرد موانع باید برداشته شود که در گرو تحول فرهنگی است و متولیان صدور مجوزات متعهد به رشد تولید باشند.

وی گفت: جهت احداث مجتمع فرهنگی گردشگری، پرورش قارچ و… باید حمایت کنیم و مسائل حل شود تا سبب رشد تولید داخلی گردد.

دکتر حسینی افزود: گره گشایی از مشکلات مردم در دستور کار مسئولین قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در شهرستان رامسر اقتصاد، معیشت، کشاورزی و صنعت گردشگری بعنوان چهار مقوله مهم و اساسی است که باید بصورت تخصصی و هدفمند اجرایی گردد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در غرب مازندران مشکل راه مواصلاتی داریم گفت: تصویب آزاد راه چالوس به رامسر در بودجه ۱۴۰۰ پروژه اجرایی و با ۷۵ کیلومتر تصویب که مجوز کمیسیون ماده ۲۳ گرفته شد و با تخصیص بودجه عملیاتی می شود.

وی افزود: گاز بعنوان یکی از تاسیسات زیر بنایی است و روند گازرسانی در جنت رودبار، جواهرده و اشکور در سال ۱۴۰۰ پایان یابد.

شمس الدین حسینی با بیان اینکه برای قطعی آب کوچه شهید قلیزاده ۲۰ نفر با من تماس گرفتند و از قطعی آب گلایه مند بودند گفت: در حوزه آب و فاضلاب مشکلات جدی داریم و باید فکر اساسی شود تا در تعطیلات شاهد قطعی آب نباشیم.

وی با بیان اینکه شهر گردشگری رامسر با کیش تفاوت دارد و علمای بزرگ مانند شیخ تسخیری دارد که گردشگری اسلامی در آن باید بدرخشد تصریح کرد: رامسر شهر مومنین مدافعان حرم و انقلاب اسلامی است که چهره فرهنگی این شهر نمی‌تواند مانند کیش باشد و باید گردشگری اسلامی در آن نهادینه شده و چهره شهر فرهنگی شود

نماینده مردم تنکابن رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: جهت احداث ساختمان جدید دانشکده پرستاری فاطمه زهرا س رامسر ۵ میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده و باید به سرعت ساخته شود.

وی افزود: در سال گذشته رویدادهای ورزشی خوبی داشتیم و در هفته آتی مسابقات قهرمانی کشوری نونهالان کشتی در اردوگاه شهید چمران رامسر برگزار می‌شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: اگر بودجه عمرانی سه شهرستان جمع بندی شود مصوب آن ۵۰ میلیارد تومان نمیشود و ۲۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی برای سه شهرستان ناچیز است.

وی افزود: شهرداری های سه شهرستان حوزه انتخابیه ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه دارند که اگر ۴۰ درصد صرف امور عمرانی شود ۱۲۰ میلیارد تومان میشود و مدیریت آن توسط شورا مهم است.

وی با توجه به‌ در پیش بودن رویداد بزرگ انتخابات افزود: تلاش کنیم مردم با نشاط عمومی رای دهند و مشارکت مردمی بالا برود.

وی گفت: الگوی ما در حکمرانی مقام معظم رهبری است و محور اول برای انتخابات مردم هستند و بدون کوچکترین فرق بین کاندیداها آنهایی که انتخاب می‌شوند سلامت مالی و اقتصادی و اخلاقی در اولویت است.

  • نویسنده : جلال کمالی/ خبرنگار