خطیب شب سوم مراسم دهه سوم‌محرم در رامسر گفت: ظاهر قرآن درگیری و باطن آن به شدت عاشقانه است بطوری که تفریح و لذتی بالاتر از قرآن نیست.

به گزارش پایگاه خبری دریادیم ، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در مراسم شب سوم عزاداری دهه سوم محرم که از سوی هیئت رزمندگان اسلام شهرستان رامسر در مجتمع فرهنگی اراک واقع در ابریشم محله درحال برگزاری است با بیان اینکه برخی دانشمندان غیر مسلمان آثار قرآن را بر مغز انسان بررسی کرده اند گفت: آثار فیزیولوژیک قرآن بر جسم درحال مشخص شدن است و قطعا در آینده اطبا شفای بسیاری از بیماری ها قرآن را توصیه خواهند کرد.

وی افزود: اگر کسی سرگرمی به نام قرآن پیدا کند قطعا دیگر هیچ تفریحی به اندازه قرآن سرگرمش نخواهد کرد و هرکسی در تنهایی اش به قران مراجعه کند دیگر نیازی به انیس و مونس نخواهد داشت

پناهیان با بیان اینکه فرهنگ غربی به دنبال ایجاد بحران در شادکامی انسان هاست اظهار داشت: هرچیزی که خوشگذرانی محسوب می شود حلال است و آن خوشی که خوشگذرانی حقیقی را از بین می برد بدگذرانی است.

این خطیب افزود: بالاتر از قرآن تفریحی نیست

حجت الاسلام پناهیان ، هرزگی را از بین بردن تفریح و شادی دانست و گفت: سیاستمدارانی که برای دوتا رای مردن را به هرزگی سوق می دهند خائن های رزل هستند و آن دونفری هم برایشان کف و سوت میزنند نمیدانند که شادکامی خودشان و مردم را از بین میبرند.

وی افزود: موسیقی، جک و شهربازی خوشگذرانی موقتی بوده و این قرآن است که سرگرمی واقعی محسوب می شود اما لذت بردن از قران نیاز به آموزش و تمرین دارد.

این سخنران مطرح کشور به دو ویژگی قرآن اشاره کرد و با بیان اینکه قرآن کتابی به شدت عاشقی و عارفانه در عین حال متنی مبارزه محور است اذعان داشت: ظاهر قرآن سرشار از درگیری و باطن آن سرشار از مهربانی است.

پناهیان افزود: قرآن متن کسی بوده که بسیار بزرگ، مهربان و نگران انسان ها است.

حجت الاسلام علیرضا پناهیان نماز را قرآن خواندن مودبانه و شیک دانست و با ذکر این نکته که متکبرانه بودن متن قرآن نشان دهنده خرد کننده تکبرها و همچنین نشان اقتدار و بزرگی آن است تصریح کرد: شروع قرآن با ‘ بسم الله الرحمن الرحیم ‘ نشان دهنده همزمان تکبر و مهربانی خداست

وی گفت: کرونا چه دروغ باشد چه راست شاید خدا میخواهد به انسان ها نشان دهد که با کوچکترین اندازه میتواند یک عالم را به هم بریزد تا انسان ها به خودشان بیایند.

وی افزود: اینکه گفته شد قرآن کتاب درگیریست باید تبیین شود که مخاطب این درگیری ها چه کسی است که در شبهای آتی تشریح خواهد شد.

  • نویسنده : حسین قاسمی
  • منبع خبر : دریادیم