رئیس دادگستری شهرستان رامسر شفاف سازی در دستگاه قضایی از نان شب واجب تر است.

به گزارش پایگاه خبری دریادیم ، مرتضی کاردان در نشست با جمعی از خبرنگاران با بیان اینکه نقش و جایگاه رسانه در جامعه بسیار مهم بوده و به خبرنگاران احترام خاصی قائل هستم گفت: اعتقاد دارم سلاح خبرنگاران قلم و نقش آن در توسعه و حل مشکلات بوده که بسیار مقدس است.

مرتضی کاردان افزود: اهمیت کار رسانه بسیار مهم و تاثیر گذار بوده و اگر اصول آن رعایت نشود ویرانگر است.

وی تصریح کرد: در کار قضایی اگر رای عادلانه نباشد آثار بدی دارد و اساس کار بر اساس قانون و تکریم مردم و ارباب رجوع است.

کاردان گفت: خبرنگاران در صدا و سیما، خبرگزاری ها و نشریات با انتشار خبرها فداکاری میکنند و این امر بسیار مهم است که افشای فساد چه ریسکی دارد و مسئول باید در رسانه پاسخ دهد.

رئیس دادگستری شهرستان رامسر با اشاره به اینکه وقت رسیدگی به پرونده ها در دادگستری کوتاه تر شده است افزود:این امر با تلاش همکاران قضایی عملیاتی شده که یک نیرو کار دو نفر را انجام میدهد و در ایام کرونا شب ها هم کار کردیم.

وی با بیان اینکه حق مردم است خوب و عادلانه به پرونده ها رسیدگی کنیم گفت: نشست در مساجد جهت حل مشکلات قضایی ادامه پیدا خواهد کرد که بسیار تاثیر گذار است.

کاردان افزود: در راستای حمایت از تولید داخلی و رونق تولید از واحدهای تولیدی بصورت مستمر بازدید خواهیم کرد و مشکلات پیش روی را بررسی و حل میکنیم.

وی با انتقاد از بالا بودن حجم پرونده های دادگستری خاطر نشان کرد: شفاف سازی از نان شب بالاتر است و هر جا آسیب دیدیم بر اساس عدم شفاف سازی بوده است.

وی درباره بالا بردن سطح انتقاد پذیری مدیران در انتقاد خبرنگاران از عملکرد آنها و مشکلات که بصورت حقیقی و بدور از نشر اکاذیب توهین و افترا منتشر میشود تصریح کرد: انتقاد باید سازنده و با راهکار بیان شود که بسیار شیرین، دوست داشتنی و یک نعمت است.

وی با اشاره به اینکه برخی مدیران انتقاد را نمیپسندد گفت: اصحاب رسانه در قلم زدن خدا را در نظر بگیرند و درست بنویسند و کاری نداشته باشند آن مدیر خوشش می آید یا نه

کاردان افزود: اگر رسالت خبرنگاری درست انجام نشود در حق جامعه و مردم خیانت خواهد شد.

رئیس دادگستری شهرستان رامسر با تاکید بر اینکه خبرنگاران از مدیران فعال و پرتلاش حمایت کنند تصریح کرد:اصحاب رسانه مدیر سوز نباشند و مدیران خوب را تشویق کنند تا سبب ایجاد انگیزه در آنها شود‌.

وی افزود: نیروی انسانی بزرگترین سرمایه کشور است و مدیری که کارش را درست انجام نمیدهد و محافظه کار بوده و از اموال عمومی بخوبی محافظت نمیکند باید مورد انتقاد قرار گیرد.

وی درباره محدودیت در انتشار برخی خبرهای قضایی گفت: در انتشار اخبار قضایی محدودیت داریم و با استفاده از ارتباطات با استان از حداکثر ظرفیت استفاده خواهیم کرد، چون شفاف سازی حق مردم است.

کاردان تصریح کرد: اصحاب رسانه به جهت افشای فساد در معرض تهدید هستند و اخبار صادقانه که فساد را کشف میکند بدخواه دارد و این تهدیدات و خطرات را پشتیبانی خواهیم کرد.

وی افزود: اگر از اصحاب رسانه شکایتی شود عادلانه قضاوت میکنیم و مشکلات را در چارچوب قانون حل خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در کار قضایی دقت فدای سرعت نمیشود و اجرای عدالت در اولویت بوده و سرعت ما فداکاری همکاران قضایی در افزایش ساعات کار است.

  • نویسنده : جلال کمالی
  • منبع خبر : دریادیم