دادستان رامسر صدمات غیر عمدی تبعات جبران ناپذیری دارد.

به گزارش پیگاه خبری دریادیم ، احمد جعفر سعیدی در جلسه پیشگیری از وقوع جرم که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان رامسر برگزار شد با تبریک فرا رسیدن هفته قوه قضائیه گفت: صدمات بدنی در قانون و فقه دینی صدماتی است که بر بدن انسان وارد میشود که جزء جنایت عمدی و غیر عمدی محسوب می شود.

وی افزود: پس از توهین، افترا و نشر اکاذیب دومین جرم صدمات بدنی است و همه انسان ها ممکن است در معرض چنین جرائمی قرار بگیرند.

دادستان رامسر با اشاره به اینکه آستانه تحمل در مردم کم شده افزود: در جامعه امروزی مهارت حل اختلاف و گفت و گو فرا گرفته نشده که سبب غفلت و صدمات بدنی می شود.

وی گفت: صدمات بدنی از کبودی تا قتل که بعنوان یک جرم طبیعی است.

وی با اشاره به اینکه آمار صدمات بدنی در سه ماهه اول سال جاری با توجه به بسته بودن جاده ها و عدم پذیرش گردشگران یک سوم نسبت به سال گذشته کم شده است تصریح کرد: در سه ماهه اول سال های گذشته که در پیک ورود گردشگران و مسافران قرار داشتیم این آمار بیشتر بود که نشان از ارتکاب جرم توسط برخی گردشگران است‌.

جعفر سعیدی افزود: انسان در هر شرایط سنی بیش از یک نفر میشود احساس قدرتش بیشتر شده و مسافران با تعدد افراد با جسارت مرتکب خشونت می شوند.

وی با بیان اینکه ارتکاب جرم از ناحیه افراد غیر بومی بیشتر است گفت: ده نفر قاتل که در شهرستان رامسر مرتکب قتل شده اند در زندان بسر میبرند که باید با آموزش نسبت به کنترل خشم و بالا بردن آستانه تحمل افراد جهت پیشگیری از وقوع جرم را کاهش دهیم.

دادستان رامسر افزود: خشم اولش دیوانگی و آخرش پشیمانی است و صدمات غیر عمدی تبعات جبران ناپذیری دارد.

وی درباره غرق شدگی افراد در پلاژها و مناطق ممنوعه شنا گفت: موارد هشداری با نصب بنر آگاهی رسانی شود و نجات غریق ها در طرح شنا حضور داشته باشند.

  • نویسنده : جلال کمالی
  • منبع خبر : مهر