درخواست رسمی و پیگیری های مستمر استاندار مازندران، فرودگاه رامسر به عنوان مرز مجاز رسمی کشور مصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری دریادیم به نقل از روابط عمومی استانداری ، درخواست رسمی مقام عالی دولت در مازندران مبنی بر اعلام مرز هوایی فرودگاه رامسر در شمار مرزهای مجاز رسمی کشور در وزارت کشور به تصویب رسید.

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران، فراهم شدن بسترهای لازم و توسعه باند فرودگاه رامسر و تجهیز این فرودگاه در دولت تدبیر و امید را گامی مهم برای تقویت این فرودگاه عنوان کرد و افزود: با ایجاد مرز هوایی و بین‌المللی شدن پرواز‌های فرودگاه رامسر، از این پس پرواز‌های مستقیم از این فرودگاه به کشورهای همسایه و عتبات عالیات صورت می گیرد.

حسین زادگان با اشاره به این که تصویب مرز هوایی فرودگاه رامسر نشان از عزم دولت برای توسعه اقتصای این منطقه دارد، ادامه داد: با انجام و افزایش پروازهای خارجی و داخلی هواپیماهای متوسط پیکر به فرودگاه رامسر، عملا زمینه رونق صنعت، تولید، گردشگری، صادرات، درآمدهای ارزی و ریالی و تقویت اشتغال مستقیم و غیر مسقیم فراهم و زمینه ساز ظهور و بالفعل شدن مزیت ها و قابلیت های بالقوه و توسعه اقتصادی شهرستان و منطقه می شود.

وی گفت: با توجه به اقبال قابل توجه گردشگران کشورهای مسلمان همسایه ایران از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق، زین پس امکان سفر مستقیم آنان به شهرهای غربی استان میسر می شود.

استاندار مازندران، تصریح کرد: با تحقق این مهم؛ مردم می توانند سهم خود را از فرودگاه و صادرات محصولات کشاورزی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های عظیم گردشگری غرب استان بر سر سفره‌هایشان ببینند و به توسعه صادرات محصولات تولیدی‌شان در بخش‌های مختلف امیدوار باشند چراکه دروازه تعامل این منطقه با خارج از مرزهای ایران اسلامی نیز گشوده شده است.

مقام عالی دولت در مازندران، تحقق اولویت های مردم بویژه تمهید زمینه ها و بسترهای لازم برای توسعه اقتصادی و معیشت را از مهم ترین اولویت ها و برنامه های کاری خود عنوان کرد و یادآور شد: در سال جهش تولید و با عنایت به ابلاغ ۳۰ محور اولویت دار اقتصادی به فرمانداران، ضرورت دارد همه مدیران و دست اندرکاران این بخش ها، نهایت اهتمام را برای شکوفایی اقتصادی استان بخرج دهند.

استاندار مازندران در پایان از عنایت وزیر کشور، تلاش ها و پیگیری های همه دست اندرکاران این بخش و مدیر کل امنیتی و انتظامی در جهت تحقق این دستاورد مهم قدردانی کرد.

  • نویسنده : امیرحسین عمید
  • منبع خبر : دریادیم