تماشاخانه تئاتر فردای رامسر ، در پی زیان های وارده بر اثر گسترش و شیوع ویروس کرونا تعطیل شد.

به گزارش پایگاه خبری دریادیم ، پرده نمایش تماشاخانه تئاتر فردای رامسر ، در پی زیان های وارده بر اثر گسترش و شیوع ویروس کرونا، بسته و این مجموعه فرهنگی هنری تعطیل شد.

این در حالی است که تماشاخانه تئاتر فردا در طی فعالیت فرهنگی هنری و آموزشی خود در سه سال اخیر بیش از ۱۲ اثر نمایشی از نویسندگان ایرانی و خارجی به روی صحنه برده و میزبان جمع زیادی از مردم و مخاطبان فرهنگ دوست این هنر فاخر بوده است و هنرجویان و هنرمندان خوش ذوق و با استعداد در این در چند سال کذایی در روی صحنه آن هنرنمایی کرده و به جامعه هنری معرفی شدند.

تماشاخانه تئاتر فردا رامسر، در طول فعالیت خود ضمن شرکت در سه جشنواره شهرستانی و استانی مازندران موفق به کسب ۱۱ جایزه و مقام فرهنگی نمایشی اعم از کارگردانی، بازیگری، طراحی صحنه و لباس و در نهایت کسب نشان ویژه شهید مدافع حرم سید جواد اسدی، در جشنواره تئاتر بسیج هنرمندان استان مازندران شده است.

باری به هر حال کرونا آمد و چون که او آمد همه کسانی که می توانستند یار و حامی فرهنگ و هنر باشند، فقط به برگزاری جلسه و سخنرانی و بیان وعده پرداختند.

این چنین است که متاسفانه از ظرفیت این مجموعه فرهنگی هنری و آموزشی شهرستان رامسر، آنطور که باید استفاده نشد و مسئولان امر برای جلوگیری از ورشکستگی و تعطیلی آن هیچ گونه حمایتی به عمل نیاوردند و در برابر تعطیلی آن سکوت اختیار کردند، ای بسا که به نوعی مورد غفلت و بی مهری متولیان قرار گرفت.

به طور یقین علاوه بر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامسر و استان مازندران و مرکز هنرهای نمایشی کشور، نهاد مردمی مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر رامسر می توانست مانع بوجود آمدن این خسارت فرهنگی باشد که کاری صورت نگرفت. گزاف نیست اگر بگویم که در برابر این مجموعه فرهنگی هنری، متولیان امر به نوعی چون موسایان بی عصایی بودند که هیچ اعجازی نداشتند. و بی چاره ما که همه عمر در پی آنان بوده و باید به چنین امامزادگانی دخیل ببندیم!!

ناگفته پیداست که معرفت و ذات وجودی هنر اصیل، خودش محور و قبله است، اما تا زمانی که ضرورت درک ذات تئاتر و درک نیاز آن برای همه ما بوجود نیاید، مسلما از تئاتر سخن گفتن، آب در هاونگ کوبیدن است…

  • نویسنده : هوشنگ امید نژاد
  • منبع خبر : دریادیم