حمایت نوع دوم امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بسته به همت و اراده مردم و مسئولان است.

به گزارش خبرنگار دریادیم امام جمعه شهرستان رامسر، حجت الاسلام حسین تقی پور در اولین جلسه شورای اداری سال ۱۴۰۰ که در اردوگاه شهید میرزا کوچک برگزار شد گفت:
شیعه از ناحیه امام حاضر و عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف دو نوع حفظ و حفاظت می‌شود.

وی افزود: نوع اول؛ حفاظت از اصل دین و جلوگیری از نابودی و اضمحلال آن است. در این نوع از حفاظت اراده و عمل شیعیان و رهبران آنان هیچ نقشی ندارد. امام معصوم به اذن الله تعالی به هیچ وجه نخواهد گذاشت شیعه نابود شود.

وی تصریح کرد: حضرت مهدی (عجلالله تعالی فرجه الشریف) فرمودند: ما در رعایت حال شما کوتاهی نمی کنیم و یاد شما را از خاطر نبرده ایم ، که اگر جز این بود گرفتاریها به شما روی می آورد و دشمنان شما را ریشه کن می کردند.

امام جمعه رامسر خاطر نشان کرد: آنقدر ادیان داشتیم و آن ادیان یاران با وفا و جان برکف داشتند که یادی از آنها نیست. فقط در کتب مِلَل و نِحَل و ادیان و احیانا در کتب تاریخی از آنها نام برده می‌شود.

وی تصریح کرد: در همین استان علوی مازندران چه ادیانی زندگی میکردند که از افکار آنها یادی نمی بینیم و نابود شدند و این در حالی بود که برخی از قدرت های عصر آنها حامی ایشان بودند و شیعه ۱۲ امامی همیشه در میدان دشمنی ها در طول ۱۵ قرن بویژه بعد از شهادت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام بودند.

حجت الاسلام تقی پور گفت: این وعده ی تضمین شده و تخلف ناپذیر امامان شیعه به اذن الله تعالی است و هیچگاه تفکر او در لا به لای تفکر ادیان مختلف حل نخواهد شد.

وی افزود: اما حمایت و حفاظت نوع دوم امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف از دینداران و شیعیان بسته به تلاش و همت امام باوران می باشد. یعنی گسترش و تشکیل حکومت شیعه و کسب آرامش روحی و آسایش جسمی بسته به همت انسان های امام باور می باشد و اگر خوب عمل کردیم شاهد شکوفائی و اگر بد عمل کردیم شاهد بی رونقی حیات و زیست شیعه خواهیم بود.

وی تصریح کرد: در کنار تسبیح باید گره گشایی مانع زدایی و پشتیبانی باشد تا عملکرد خوب سبب پیشرفت دین آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف شود و در این امر خطیر نماینده مجلس، دولت، مسئولین، روحانیت، دانشگاه و مردم در سال مانع زدایی و پشتیبانی وظایف مختلف دارند.

امام جمعه رامسر گفت: در اسرع وقت کارگروه شناخت موانع و پشتیبانی در شهرستان رامسر راه اندازی شود تا بصورت هدفمند وارد کار شده و موانع تولید و زمینه های پشتیبانی را شناسایی کنیم‌.

وی افزود: نماینده مجلس را درگیر ۴ متر آسفالت و جدول نکنید و آنها باید در مجلس قانون تصویب کنند البته حل آن آسفالت و جدول هم تبدیل به یک عرف جامعه شده است.

حجت الاسلام تقی پور تصریح کرد: مجلس و دولت باید معضلات مسکن، شغل و ازدواج جوانان مرتفع سازنند اگر این همت محقق شود ود به خود آمار جمعیت رشد خواهد یافت.

وی افزود: در این مرحله ی نفس گیر حمایت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف منوط به همت مردم و مسئولین است.

خبر: جلال کمالی

  • نویسنده : جلال کمالی/ خبرنگار
  • منبع خبر : دریادیم