اقدامات فوق العاده شهید خلعتبری نشان از شجاعت و ایستادگی این مرد الهی است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا استان مازندران در مراسم یادبود شهید سرلشکر خلبان حسین خلعتبری اظهار کرد:

شجاعت، قدرت نظامی و معنوی شهید خلعتبری سبب شد او را بعنوان یکی از شهدای مطرح کشوری معرفی کنند.

اقدامات فوق العاده این شهید نشان از شجاعت و ایستادگی این مرد الهی است.

به گزارش خبرنگار دریادیم حجت الاسلام غلامحسن تسخیری در ویژه برنامه سالگرد شهید سرلشکر خلبان حسین خلعتبری که در مزارش واقع در گلزار شهدای چهل شهیدان برگزار شد با بیان اینکه آوازه این شهید در کشورمان و حتی کشور متخاصم نامدار است گفت: شجاعت، قدرت نظامی و معنوی شهید خلعتبری سبب شد او را بعنوان یکی از شهدای مطرح کشوری معرفی کنند.

وی تصریح کرد: پیغمبر گرامی اسلام فرمود برترین و افضل شهدا کسانی هستند که در صف اول با دشمن درگیر میشوند و در میان شهدا هم افضل وجود دارد و افضل شهدا کسانی هستند که در خط مقدم با دشمن می جنگند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا استان مازندران افزود: شهید خلعتبری در خط مقدم جبهه حضور داشت و در جنگ نظامی و هوایی که یکی از سخت ترین جنگ ها جنگ دریایی است، این شهید با همه تهدیدات عقب نشینی نکرد و در خط مقدم جبهه حضور پیدا کرده و با دشمن جنگید.

حجت الاسلام تسخیری گفت: پیغمبر اسلام فرمود شهدا آنقدر می ایستند و پیکار کرده و نسبت به دشمن عقب نشینی نمیکنند و آنقدر ایستادگی میکنند تا کشته شوند که شهید خلعتبری ایستاد و عقب نشینی نکرد.

وی تصریح کرد: عقب نشینی کار انسان های ضعیفی است که دشمن را بزرگ شمرده و وحشت دارند و دیگران را مرعوب دشمن میکنند‌

وی افزود: در زمانی گفتند با یک دکمه و فشار آن از سوی آمریکایی ها تمام امکانات نظامی ما از بین خواهد رفت و شهید خلعتبری در آن شرایطی که امکانات پروازی ما تحریم و تجهیزات نظامی ما اندک بود عقب نشینی نکرد.

حجت الاسلام تسخیری با اشاره به اینکه امروزه ما قدرت فوق العاده نظامی در منطقه هستیم گفت: شهید خلعتبری از دشمن هراسی نداشت و در سینه دشمن رفت و کوبید و اقدامات فوق العاده این شهید نشان از شجاعت و ایستادگی این مرد الهی است.

وی با بیان از این جمله از شهید خلعتبری که نخواهیم گذاشت که فرمود؛ بعثی ها خاک زیر پوتین شان به کشور دیگر منتقل نشود تصریح کرد: این شهید اهل تحمل خسارت به کشور نبود و نگذاشت دشمن متجاوز در درون کشور ما آرامش پیدا کند و جایگاه شهید خلعتبری در غرفه های عالی بهشت است و خداوند پاداش جانفشانی و ایستادگی در برابر ظلم را خواهد داد.

وی خاطر نشان کرد: خداوند در بهشت عالی ترین جایگاه ها را برای شهیدان عنایت فرموده و بر آنها تبسم میکند و چقدر زیباست خدای متعال از عملکرد ما لبخند بزند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا استان مازندران گفت: انسان ها هر جایگاه و پایگاهی داشته باشند در آن دنیا پاسخگو هستند و خداوند میفرماید کسی در صف اول باشد و عقب نشینی نکند بر او تبسم کرده و بدون حساب و کتاب با او مواجه خواهد شد.

  • نویسنده : جلال کمالی/ خبرنگار
  • منبع خبر : دریادیم